Pies bardzo duży z długim futrem

Jakie najczęstsze są problemy z psami

Każdy z nas powinien mieć świadomość, że nie tylko ludzie potrafią sprawiać problemy, ale również zwierzęta. Nie inaczej jest w przypadku psów. O jakich dokładnie problemach mowa? Jakie są najczęstsze problemy z psami? Poniżej prezentujemy kilka z nich!

Lękliwość i podszyta strachem agresja

Lękliwość i podszyta strachem agresja to problem, który pojawia się, gdy przygarniamy psa po przejściach. Jeśli pies był maltretowany, czy też bity, to reaguje nieproporcjonalnie do sytuacji, gdyż przez dotychczasowe przeżycia stracił zaufanie do ludzi. W takich przypadkach warto dać mu trochę czasu, być wyrozumiałym i traktować go bardzo łagodnie, nawet jeśli doprowadzi do uszkodzenia kanapy z ekoskóry, bo to jedyny sposób na to, aby przestał się bać i uwierzył, że jest z nami bezpieczny, a wyciągnięta dłoń, nie będzie biła, lecz go głaskała. Wystarczy dać mu odpowiednią ilość czasu, nie wykonywać gwałtownych ruchów i pozwolić, by nabrał do nas zaufania, a na pewno jego zachowanie bardzo szybko się zmieni.

Pies nie chce spać na swoim miejscu

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z małym pieskiem, czy też z większym, to mogą pojawić się trudności ze spaniem w wyznaczonym miejscu. Jeśli zauważymy, że pies nie pilnuje legowiska, to może to oznaczać, że albo jest ono niewygodne, albo pies nie jest przyzwyczajony do spania na tego typu miejscu. Aby rozwiązać ten problem, warto sięgnąć po jakościowe materace, czy nawet po maty, ponieważ zwykle sprawiają, że pies chętnie na nich spędza czas. Tym samym kupując odpowiednie produkty, sprawimy, że nasz pupil szybko zacznie spać na swoim miejscu i w pełni będzie korzystał z przygotowanego legowiska.

Pies się moczy

Niestety wiele psiaków zmaga się również z nietrzymaniem moczu. Czasami to efekt braku odpowiedniego wychowania, a w innych przypadkach efekt choroby, czy innych dolegliwości. W takich przypadkach możemy udać się do weterynarza, aby ustalić, czy można coś z tym zrobić. Oczywiście jeśli pies moczy się również w domu, to koniecznie jest sięgnięcie po odpowiednie produkty, które sprawią, że problem ten nie będzie tak dokuczliwy. Warto wiedzieć, że na rynku działają firmy, które oferują kanapy wodoodporne, czy też legowiska. Dzięki temu, że sięgniemy po legowisko z kodury na podgumowaniu PCV, to sprawimy, że nie będą przesiąkać. Dzięki temu nawet tak dokuczliwa przypadłość, jak moczenie się psa, nie będzie stanowiła dla nas żadnego problemu.

Pies gubi sierść

Innym, również dokuczliwym problemem może okazać się gubienie sierści przez naszego pupila. Warto wiedzieć, że linienie jest normalnym procesem i każdy pies w okresie wiosennym i jesiennym będzie zmagał się z nadmiernym wypadaniem sierści. Oczywiście problem ten może pojawić się również na skutek różnych chorób, alergii, złego odżywania, czy używania nieodpowiednich kosmetyków. W takich przypadkach nie tylko warto to sprawdzić, ale również przygotować się na linienie, więc zdecydowanie odradza się kupowanie kanap tapicerowanych, a sięgnięcie po kanapy ze skóry ekologicznej, gdyż sierść się w nie nie wbija i są banalnie proste w czyszczeniu.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty