Border Collie w wodzie

Czy pies powinien pływać

Pływanie jest dobre nie tylko dla ludzi, ale również dla ciał psów. To nie znaczy jednak, że należy zmuszać psa na siłę do tej czynności. Jeżeli pies nie lubi nie należy wciągać go na siłę do wody. Jednak jeżeli zwierzak lubi pływać to należy pozwalać mu na kąpiel. Pływanie ma pozytywny wpływ na kręgosłup psa oraz stawy. Pływanie to doskonały trening fizyczny czynność ta wymusza pracę ponad czterdziestu mięśni jednocześnie! Pływanie to jedna z naturalnych aktywności ruchowych zwierzęcia. Jest wiele sposobów, aby zwierzak czuł się komfortowo w wodzie. Wymaga to czasem czasu i cierpliwości, jeśli pies nie jest fanem wody. Fajnie jest dołączyć do twojego psa w wodzie. W lato daje to nieco innego wysiłku niż spacer po parku!

Brązowy pies gatunku Husky
Brązowy pies gatunku Husky

Zalety pływania psa w wodzie

Zaletą jest to, że psy muszą wykorzystywać więcej swojej siły mięśniowej, aby poruszać się w wodzie niż na lądzie. Jak wiadomo powszechnie jest to świetny sposób, aby psy z nadwagą zgubiły trochę masy. Częste sesje pływania pomogą zbudować mięśnie. U zwierzaków zdobyta masa mięśniowa może zapobiec urazom w starszym wieku.

Duży pies gatunku Owczarek Belgijski
Duży pies gatunku Owczarek Belgijski

Jak zaopiekować się psem po kąpieli

Po kąpieli należy jednak pamiętać o dobrym wysuszeniu zwierzęcia kocem dla psa lub ręcznikiem. Dobrze też jest na czas suszenia przywiązać psa na smyczy nie za długiej, aby nie tarzał się w piasku i trawie. Psa najlepiej jest zwolnić ze smyczy i puścić z legowiska dopiero jak wyschnie. Pamiętajmy też, aby nie kąpać psa w niskich temperaturach. Jesienna i wiosenna wilgotność powietrza może być zdradliwa.


Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty

Od dnia 08-08-2020 do 24-08-2020 mamy przerwę urlopową wszystkie zamówienia złożone do dnia 07-08-2020 będą szyte i wysłane przed urlopem. Za utrudnienia przepraszamy.

Zamówienia złożone przed 08-08-2020 zostaną wysłane do 12-08-2020