pies w łóżku

Gdzie powinien spać pies?

Czy pies może spać w łóżku?

Nasz ulubiony miły, a często puszysty pies jest obiektem uwielbienia domowników. Pies w domu często pozwala sobie na więcej niż powinno i często śpi z przewodnikiem w łóżku. Nie wszyscy jednak zwracają uwagę na to czy jest to zdrowe dla właściciela.

Wpływ psa na człowieka i jego zdrowie

Psy przenoszą brud nie zależnie czy często psiaka kąpiemy. Zwierzęta przenoszą zanieczyszczenia na łapach, również resztki jedzenia czasami przyklejają się do ich futerka. Co jest też oczywiste psy nie są idealnie czyste w okolicach ogona. Dodatkowym problemem jest zostająca sierść w łóżku. Czasami do sierści przyczepiają się jaka pasożytów i robaków. Wprawdzie nie zauważymy łatwo jej pcheł, to już kleszcze mamy większe szanse zobaczyć.

Dodatkowo psy są nosicielami niektórych chorób, które mogą być przenoszone na ludzi. Zaliczamy do nich m.in. gronkowce, oraz przenoszoną przez pchły dżumę. Dużo z bakterii czai się też w pysku zwierzęcia.

Można wymieniać sporo jeszcze wad spania z psem (alergeny, problemy z deprawacją snu – zsuwaniu właściciela na skraj łóżka), jednak nie oto chodzi, aby krytykować zwierze.

Pozytywne aspekty spania z psem

Spanie z psem ma też pozytywne aspekty. Badacze już dawno dowiedli, że spanie z psem ma działanie terapeutyczne, gdyż spanie z psiakiem rozluźnia w nocy. Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej jest, aby stworzyć psu własny kont w domu tak, aby spał sam np. na kocu lub legowisku. Każdy pies powinien mieć swój azyl w którym psu się nie przeszkadza i go nie zaczepia. Psie „kąty” mają duże znaczenie behawioralne przy wychowywaniu psa, dlatego warto jest stworzyć takie miejsce w domu.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty