Rasowy szczeniak Owczarków Szetlandzkich

Szampon dla psa jaki wybrać?

Jeżeli mielibyśmy zapytać psa jakim szamponem chciałby by być myty, to większość czworonogów odpowiedziałaby najchętniej, że żadnym. Na ich nieszczęście nikt ich o to nie pyta. Zwykle kąpiel psa wywołana jest potrzebą chwili, czyli albo bardzo brudnym psem, bardzo pachnącym swojsko psem, lub gubiącym sierść na swoje legowisko.

Generalnie zanim zainteresujemy się szamponami na wstępie zwrócimy uwagę kąpiel. Generalnie zwierzaka powinno myć się szybko. Kąpiel nie powinna trwać długo. Woda co oczywiste nie może być ani za ciepła, ani za zimna. Ważne jest, aby pies mokry nie wychodził na zimne i miał dobrze osuszone uszy. Najlepiej jakby odczekał jakiś czas na swoim łóżku. Nie należy jednak dmuchać mu do uszu suszarką.

W zimie warto jest stosować szampony suche. Dzięki temu unika się niebezpieczeństwa, że mokry pies wyjdzie na dwór na smyczy. Warto jednak pamiętać, że po użyciu suchego szamponu należy wyczesać całego psa. Niektóre wrażliwe psy boją się aerozoli, dlatego też producenci wymyślili szampony sypkie. Stosując taki preparat należy nastroszyć sierść oraz dokładnie posypać pudrem. Wetrzeć preparat w sierść, następnie starannie wyczesać.

Wybierając szampon dla psów właściciele powinni zwrócić uwagę na kilka faktów. Niektóre szampony szczypią w oczy, potęguje to niechęć zwierzaka do kąpieli. Dobrze byłoby gdyby szampon, dla długowłosych przyjaciół posiadał lanolinę ułatwiającą rozczesywanie sierści. Dodatkowo nie warto sugerować się zapachem szamponu, a jego zastosowaniem. Szampony generalnie dzielą się ze względu na wiek zwierzęcia. Inne szampony kupuje się dla psów młodych, a inne dla psów dorosłych.

Istnieją też szampony dla psów, które mają problemy z łysieniem. Weterynarz przy stanach zapalnych może zalecić stosowanie szamponu antybakteryjnego i przeciwgrzybicznego. Można dostać je bez recepty, a w przypadku części z nich można je stosować profilaktycznie, długo trwało. Nie chcemy tutaj promować konkretnych marek i środków. Ważne by decydowała jakość produktu.

Dodamy tylko, że przed wypuszczeniem psa na legowisko warto, aby zastosować po kąpieli odżywki. Odżywki mają za zadanie poprawić kondycje sierści oraz nadać miękkość i blask. Istnieją też odżywki pozwalające rozczesywać sierść. Najważniejsze jest czytanie etykiet.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty