Średni pies buldog

Dlaczego pies nie śpi w nocy?

Nie jeden właściciel zastanawia się, dlaczego jego pies nie śpi na legowisku w nocy tylko tupta po domu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Nie ma prostych odpowiedzi, które odpowiedziałyby na tak zadane pytanie z tego też powodu wymienimy najczęstsze przyczyny problemów ze snem. Pies dorosły powinien średnio w ciągu dnia przesypiać około 12-14 godzin lub 20 u szczeniaka. Najczęstszą przyczyną u ras ruchliwych, a zwłaszcza u młodych psiaków jest za mała ilość ruchu w ciągu dnia. Jeżeli nasz pies przebywa stale w mieszkaniu i nie ma zagwarantowanych dłuższych spacerów i swobodnego biegania, niedomiar aktywności fizycznej może być przyczyną. Jeżeli teraz po szybkim rachunku sumienia wychodzi nam, że pies ma jednak wystarczający czas na wybiegach przejdźmy do innych potencjalnych przyczyn problemu.

Rzadko przyczyną przyczyną może być niewłaściwa dieta przed snem. Raczej problemem może być układ moczowy psa. Jeżeli pies ma problemy z pęcherzem i potrzebuje częstego wychodzenia na spacer, warto udać się do weterynarza na konsultacje. Weterynarz najlepiej wykluczy problemy z układem moczowym. Jeżeli okaże się, że pies nie ma problemów z układem moczowym, to nocne dreptanie przy naszym łóżku może wynikać z jego złych przyzwyczajeń jakie nabył mieszkając z nami.

Innym powodem złego snu u psa może być niewygodne legowisko. Zweryfikujmy czy nasze legowisko nie jest już zużyte. Możliwe, że wkład wewnętrzny już się ubił i pies śpi prawie na podłodze lub przesuwa się na boki. Możliwe też, że psiak ma za krótkie łóżko. Dobre łóżko powinno być przynajmniej 15 cm dłuższe od psa.

Przyczyną może być złe umiejscowienie legowiska dla psa. Możliwe, że źle położyliśmy psie łóżko. Może się ono znajdować np. przy źródle dźwięku takim jak lodówka, czy piszczących cewkach ładowarki. Ostatnią rzecz jaką powinniśmy z weryfikować jest nieodpowiednia temperatura przy jakiej śpi pies. Możliwe, że materac znajduje się w miejscu podatnym na przeciągi lub na za wysokie temperatury od kaloryfera.  

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty