Kąpiel małego psa

Jak wybrać groomera

Istnieją rasy psów, które potrzebują rutynowej pielęgnacji sierści co sześć do ośmiu tygodni, aby skóra i sierść była zdrowa i nie matowiała. Psy tak jak i ludzie wymagają od czasu do czasu kąpieli oraz przycięcia paznokci. Czasami nie mamy ochoty robić tego samemu. Czasem przez brak warunków, czasem z braku sił lub motywacji zwłaszcza, gdy ma się dużego psa długowłosego. Tak czy inaczej, gdy nadejdzie pora, aby twój pies zobaczył w końcu groomera, pewnie chciałbyś czuć się komfortowo, że jest we właściwych rękach.

Pies podczas kąpieli
Pies podczas kąpieli

Po pierwsze zacznij od znajomych. Zapytaj ludzi, których znasz o rekomendacje. Kiedy po raz pierwszy zaczynasz tworzyć listę dobrych groomerów dla psów zacznij pytać po znajomych czy warto. Sprawdź najlepiej jak wygląda ich pies, to będzie najlepszą rekomendacją. Dowiedz się, czy pies jest równo ścięty i czy wygląda atrakcyjne. Jeżeli nie masz znajomych z psami zapytaj pracowników swojej kliniki weterynaryjnej, lub pracownika swojego lokalnego sklepu zoologicznego. Można ewentualnie poszukać na internecie, ale tam zawsze wszystko ładnie wygląda i strony internetowe psich fryzjerów są bardzo zbliżone do siebie wizualnie i ciężko jest ocenić jakość usług.

Po stworzeniu krótkiej listy zadzwoń do groomera i zapytaj o ceny oraz godziny pracy, aby jeszcze bardziej zawęzić zakres kosztów. W Polsce niestety nie ma centralnej infolinii weterynaryjnej zrzeszającej groomerów, gdzie można dowiedzieć się o rekomendacjach. Co ciekawe na zachodzie takie infolinie istnieją. 

Pies gatunku York terrier
Pies gatunku York terrier

Przed pierwszą wizytą odwiedź gabinet ze swoim psem, aby spotkać się, zwiedzić i przeprowadzić wywiad. Powodem zabrania psa przed wizytą jest też sprawdzenie jak psi fryzjer obchodzi się ze zwierzętami.

Zobacz na jakim sprzęcie pracuje groomer. Na jakim materacu, legowisku lub stole będzie pies podczas cięcia. Jak wygląda wanna do kąpieli. Jakich nożyczek, golarek i szamponów używa groomer. Nie którzy groomerzy wymagają własnych kagańców, kantarów, smyczy lub szelek podczas strzyżenia. Ważne, żeby ręczniki były używane tylko raz. Zobacz czy klatka w poczekalni, jeżeli takowa istnieje nie jest za mała dla Twojego psa.

Sprawdź czy wszystko wygląda na sterylne. Nie mówię tu żeby sprawdzać wszystkie kąty, ale higiena zakładu o czymś świadczy. Sprawdź czy psi barber wymaga szczepień! Jeżeli nie wymagane są takie zaświadczenia to pies, który był obcinany przed Twoją wizytą mógł być na coś chory, a fryzjer tego nie sprawdził.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.