Border Collie portret

Border Collie – najmądrzejszy pies świata

Border Collie to nie tylko urocza i wesoła rasa. Oprócz swojego pogodnego nastawienia jest coś co wyróżnia je ponad wszystkie inne psy. A mianowicie ich niesamowita inteligencja. Te psy uważane są przez większość za najmądrzejsze psy świata.

Border Collie zdziwiony
Border Collie zdziwiony

Na pewno wielu z nas widziało kiedyś zawody psów w których na podium często można było dostrzec ową rasę. Jak okazuje się, nie bez powodu ponieważ te psy mają do tego wrodzone zdolności. Border Collie uwielbiają naukę przez zabawę, świetnie sprawdzają się w roli lidera i przewodnika. Są ciągle pełne energii i gotowe do zabawy.

Border Collie w wodzie
Border Collie w wodzie

Dlatego tak istotne jest aby właściciel takiego psa był w stanie poświęcić mu tyle czasu ile zwierzę potrzebuje. Pies musi się dużo ruszać i rozwijać swoje zdolności umysłowe, między innymi przez naukę różnych sztuczek. Border Collie świetnie odnajdują się w dużym stadzie i uwielbiają towarzystwo. Jeśli pies zostanie zaniedbany i będzie poświęcone mu za mało uwagi może zacząć między innymi niszczyć sprzęty czy sprawiać kłopoty wychowawcze.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.