Pies gatunku Terrier

Na czym polega adopcja psa ze schroniska?

Z roku na rok do schroniska trafia coraz więcej bezdomnych psów, które zostały porzucone przez swoich właścicieli. Czasem przebywają one tam kilka, a nawet kilkanaście lat, ponieważ nie zawsze znajdzie się ktoś chętny, kto je adoptuje. Pies ze schroniska wcale nie jest gorszy, niż ten, którego można kupić u zarejestrowanego hodowcy. Wszystkie zwierzęta są sobie równe, dlatego też nie należy ich dzielić na gorsze i lepsze. Adoptując psa robi się coś dobrego dla siebie, jak i również dla czworonoga, który przez poprzednich właścicieli był niechciany.

W Polsce, można znaleźć wiele schronisk, które wychowują, zarówno szczeniaki, jak i również nieco starsze psy. Tych zwierząt jest tam naprawdę sporo, dlatego też często brakuje miejsc dla nowych. Decydując się na adopcję psa trzeba być zdecydowanym. Nie można zabrać go na kilka tygodni, czy też miesięcy, a potem zostawić, jak gdyby nigdy nic z nim nie łączyło. Adopcja psa polega na tym, że bierze się zwierzaka do swojego domu i zapewnia mu się, jak najlepsze warunki do życia i dalszego rozwoju. Oczywiście jest ona całkowicie darmowa, dlatego też bez żadnych obaw można się jej podjąć.

Dlaczego warto zdecydować się na adopcję psa ze schroniska?

Otóż adoptując psa ze schroniska nie trzeba ponosić absolutnie żadnych kosztów, czego niestety nie można powiedzieć o jego kupnie od hodowcy. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest również to, że taki pies z całą pewnością będzie oddany swojemu właścicielowi. Adoptując go zyskuje się nie tylko wspaniałego i wiernego przyjaciela na bardzo długie lata, ale przede wszystkim miłość, jaką obdarzy swojego właściciela. Porzucone psy, które mieszkają w schronisku z całą pewnością docenią starania każdego, kto tylko będzie nimi zainteresowany.

Zamiast kupować psa naprawdę warto go adoptować, aby dać mu nowy dom i poczucie bezpieczeństwa, którego tak bardzo mu brakuje. Czworonogi mieszkające w schronisku nie czują się w nim kochane, ponieważ nie poświęca się im tyle czasu i uwagi, jak tym, które mają swoje rodziny. Adoptując osa w schronisku, można zrobić naprawdę bardzo dobry uczynek, aby pupil mógł zostać doceniony i kochany.

Pies ze schroniska, czyli wierny czworonóg

Jak już wcześniej wspomniano, pies ze schroniska to wierny przyjaciel, którego nie można absolutnie niczym zastąpić. U nowego właściciela poczuje się bezpiecznie i jego życie nabierze zupełnie innego sensu. Ludzie bardzo często oddają swoje psy do schroniska, ale nie zdają sobie sprawy z tego, że robią im tym krzywdę. Wbrew pozorom zwierzaki tak samo, jak ludzie posiadają uczucia. A porzucając je łamie się im serce.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że adoptując psa ratuje się mu życie, bez względu na to w jakim jest wieku. Zarówno młode szczeniaki, jak i również dorosłe psy zasługują na miłość, dlatego też warto im pomóc i zmienić ich dotychczasowe życie. Naprawdę warto adoptować pieska i zachęcać do tego innych, którzy szukają wiernego i prawdziwego przyjaciela.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty