Szczenie psa wielorasowego

Jakie mamy prawa przy zakupie psa?

Wiele osób, które zastanawiają się nad zakupem psa mają mnóstwo pytań i wątpliwości. Niektóre z nich są bardzo nurtujące, ponieważ mają naprawdę ogromne znaczenie. Każdy, kto jeszcze nigdy nie posiadał żadnego zwierzaka nie wie o tym, że jego zakup, jak i również opieka nad nim nie są tak łatwe, jak może się wydawać. Kupując czworonoga warto pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić jego hodowcę. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż ma to ogromny wpływ na zwierzę, ponieważ dzięki temu, można dowiedzieć się, czy pies jest zdrowy oraz czy był hodowany w odpowiednich warunkach.

Oczywiście przy zakupie psa każdy klient ma pewne prawa, o których powinien pamiętać. Właściciel zwierzaka powinien wcześniej poinformować nabywców o ewentualnych wadach, jakie czworonóg posiada. Jeśli, jednak je zatai, mogą go spotkać nieprzyjemności, ponieważ klient może domagać się zwrotu pieniędzy, pokrycia kosztów związanych z leczeniem psa, czy też obniżenia jego ceny. Jak widać, zakup czworonoga jest bardziej skomplikowany, niż może się wydawać, dlatego też w tym przypadku trzeba być czujnym, aby nie kupić chorego zwierzaka, który posiada ukryte wady. Istotną kwestią jest tutaj również to, że każdy pies powinien posiadać metrykę.

Co, należy wiedzieć przed zakupem psa od hodowcy?

Decydując się na zakup psa od konkretnego hodowcy, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jest on zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce. Jeśli, okaże się, że nie jest to należy zrezygnować z zakupu, ponieważ nie prowadzi on w odpowiedni sposób swojej hodowli. Kolejną czynnością jest oczywiście zapoznanie się z rasą czworonoga, którą nabywca chce kupić. Warto na jej temat dowiedzieć się czegoś więcej, aby zapewnić mu właściwe warunki do rozwoju i funkcjonowania. W tym przypadku, należy również wypytać hodowcę, czy zwierzak jest na pewno zdrowy i czy nic mu nie dolega.

Informacje na temat rodziców psa są również bardzo istotne, dlatego też warto się z nimi nieco dokładniej zapoznać. Wbrew pozorom zakup zwierzaka nie jest tak łatwym zadaniem, jak może się wydawać. W tym przypadku odpowiednia wiedza jest niezwykle potrzebna, aby nabyć prawidłowo rozwijającego się zwierzaka. Hodowca nie powinien ukrywać ani zatajać żadnych informacji na temat czworonoga, ponieważ jest to niezgodne z prawem.

Gdzie najlepiej kupić zwierzaka?

Każdy, kto chce nabyć pięknego i zdrowego pieska, zastanawia się nad tym, gdzie go kupić? Otóż najlepszym rozwiązaniem są doświadczeni i zarejestrowani hodowcy. Nigdy nie należy kupować zwierzaka od osoby, która budzi jakiekolwiek wątpliwości. Warto pamiętać o tym, że nabywanie zwierząt domowych na targowiskach, czy też giełdach jest niedozwolone, dlatego też w żadnym wypadku nie należy do tego dopuścić. Zazwyczaj nie zarejestrowane hodowle sprzedają psy z różnymi wadami, które później narażają właścicieli na koszty leczenia.

W Internecie, można znaleźć wiele pewnych zarejestrowanych hodowli, do których warto się udać, aby kupić wymarzonego pieska. Zazwyczaj posiadają one czworonogi różnej rasy, które są nie tylko zdrowe, ale i również piękne oraz zadbane. Wybierając odpowiedniego pieska dla siebie, czy kogoś bliskiego, należy liczyć się z tym, że będzie trzeba go traktować, jako członka rodziny.

Zakup psa – najważniejsze dokumenty, jakie należy otrzymać podczas zakupu czworonoga

Nie da się ukryć tego, że najważniejszym dokumentem potwierdzającym daną rasę psa jest metryka i rodowód czworonoga. Bez nich nie można powiedzieć, że dany pupil jest rasowy, dlatego też kupując zwierzaka nie można o nich zapomnieć. Kolejną bardzo istotną kwestią jest umowa kupna, a także książeczka zdrowia, która potwierdza przyjęcie przez psa szczepionek oraz mówi o przeprowadzonych badaniach.

Kupując rasowego psa, warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej, aby być pewnym, że jest to odpowiedni zwierzak. Bardzo często osoby sprzedające zwierzaki nie zawsze podają prawdziwe informacje na ich temat, co jest naprawdę niewłaściwym i nieprzemyślanym postępowaniem.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty