Futrzak gatunku Golden Retriever

Jak oduczyć psa szczekania?

Pewnie niejeden właściciel czworonoga ma problem z tym, że jego pies ciągle szczeka. Oczywiście wydawanie głosu przez zwierzaka jest naturalne, niemniej jednak bardzo często przeszkadza to domownikom. Jak, więc temu zaradzić? Czy da się zrobić coś w tej kwestii? Otóż tak, można z tym coś zrobić. Oczywiście warto tutaj podkreślić to, że nie da się całkowicie oduczyć psa szczekania, tylko je ograniczyć. A jest na to kilka sposobów, które są mniej lub bardziej skuteczne.

Obserwacja zwierzaka to najważniejsza czynność, która pozwoli zauważyć w jakich sytuacjach pies najczęściej szczeka. Czworonogi tak samo, jak ludzie odczuwają strach, czy też radość, dlatego też między innymi w taki sposób to wyrażają. Przyczyn szczekania psa, może być naprawdę wiele, tak więc nie da się ich określić od razu, ponieważ u każdego zwierzaka występują nieco inne. Hałaśliwe odgłosy czworonoga mogą również świadczyć o jego chorobie, dlatego też przed podjęciem jakichkolwiek kroków, warto najpierw skontaktować się z weterynarzem.  

Czy obroża antyszczekowa jest skuteczna i bezpieczna? Czy warto założyć ją swojemu psu?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o obrożach antyszczekowych, które mają na swój temat naprawdę różne opinie. Niektóre z nich są dobre, a inne nieco mniej satysfakcjonujące. Ich skuteczność nie zawsze jest wysoka, ponieważ nie pomagają one pozbyć się przyczyny, która powoduje szczekanie u psa, tylko chwilowo ją załagodzić. Oczywiście obroża ta nie szkodzi czworonogowi, dlatego też często właściciele zwierzaków decydują się na jej zakup.

Jeśli, jednak chodzi o to, czy warto ją założyć psu to odpowiedź jest jednoznaczna. Otóż naprawdę nie warto jej kupować, gdyż nie jest ona skuteczna. Aby pies przestał hałaśliwie szczekać, należy zastosować inne metody, które z całą pewnością sprawdzą się znacznie lepiej, niż obroża antyszczekowa. Kupując ją trzeba wydać około kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych, a jej działanie praktycznie w niczym nie pomaga.

PERHAL

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.