O czym pamiętać podczas podróży z psem

Pies może być oddanym towarzyszem podróży, ale należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, aby wszystko było w porządku, a podróż była udana. Przed wyjazdem udaj się do swojego weterynarza ze swoim zwierzakiem. Można powiedzieć, że jest to podstawowa sprawa. Jeśli wyjeżdżasz za granicę i mamy tu na myśli poza teren unii, upewnij się, że masz wszystkie potrzebne szczepionki. Skontaktuj się z lekarzem weterynarii, jeśli paszport jest prawidłowo wypełniony.

Pies na wakacjach integruje się z właścicielem i uczy się posłuszeństwa

Zabranie ze sobą psa na wakacje może być dobrą decyzją, lepszą niż psi hotel. Będziecie mieli lepszą zabawę razem i unikniecie obaw o to, że pies może mieć problem z tolerancją innych psów. Planowanie podróży jest bardzo ważne. Samoloty oraz samochody nie zostały zaprojektowane bezpośrednio dla psów, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na szczegóły.

Odpowiednim rozwiązaniem może być transportowanie zwierzęcia w specjalnym transporterze przystosowanym dla zwierząt. Zwierzę może czuć się w nim bezpiecznie, dlatego nie powinniśmy się o nie obawiać. Bardzo ważne jest, aby pies zużył nadmiar energii przed wyjazdem. W ten sposób lepiej zaakceptuje transport i odpocznie w tym czasie. W klatce nie powinny się znaleźć rzeczy nie odpowiednie typu smycze regulowane, kagańce etc. W środku może znajdować się legowisko i najlepiej żeby było uszyte na wymiar. Zachęcaj psa do wejścia do środka, ale nie zmuszaj go do wejścia. Unikaj smutnego tonu, aby pies nie miał poczucia, że coś jest nie tak. Jednym słowem niech psu radosny ton kojarzy się z transporterem.

W przypadku transportu samochodowego używanie specjalnego nosidełka w samochodzie jest na ogół dobrym pomysłem, ponieważ unikniesz rozpraszania go przez psa podczas jazdy. W efekcie końcowym będzie to bezpieczna podróż dla wszystkich podróżujących w samochodzie, w tym psa. Powinno używać się smyczy specjalnej w zapięciem do pasa z jednej strony i z karabińczykiem z drugiej.

Psy mogą posiadać chorobę lokomocyjną, dlatego zaleca się, aby nie karmić zwierzaka nadmiernie przed podróżą oraz podczas wyprawy. Osoby, które podróżowały już z danym psem wcześniej doskonale wiedzą czy pies ma problem z podróżą autem bądź samolotem. Pamiętać trzeba, aby podczas podróży w gorące dni psy miały dostęp do wody. Nagrzane wnętrze samochodu może doprowadzić do odwodnienia. Inaczej sprawa ma się z samolotami, gdzie psy przewożone są zwykle w specjalnych klatkach. Przed wylotem koniecznie trzeba zaznać się z regulaminem przewoźnika.

Psy na wakacjach też pamiętają o zabawie

Pamiętaj kiedy podróżujesz z psem do hotelu, upewnij się, że pensjonat lub hotel akceptuje zwierzęta. Postaraj się, aby pupil był mało uciążliwy dla innych wypoczywających, unikaj szczekania w pokoju lub w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Zdarza się, że w nowym miejscu z nowymi ludźmi pies może szczekać na nieznajomego. Jest to normalne, ale trzeba na to reagować.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty