Pies gatunku Wyżeł weimarski krótkowłosy

Idealny spacer z psem

Mogłoby się wydawać, że spacer z pupilem to bardzo prosta sprawa. Wystarczy wziąć smycz dla psa, zapiąć ją czworonogowi i przechadzać się przez kilkanaście minut po osiedlu. Otóż nic bardziej mylnego. Aby zwierzę czuło się szczęśliwe i mogło zaspokoić swoje potrzeby, trzeba zwrócić nieco większą uwagę na codzienne spacery.

Najważniejsza sprawa to oczywiście wygoda zwierzęcia. Aby pupil czuł się komfortowo, należy odpowiednio dobrać szelki dla psa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rozmiarów, więc każdy znajdzie coś dla swojego czworonożnego przyjaciela. Oprócz tego, w okresie zimowym warto pamiętać również o ubranku dla psa, dzięki któremu zwierzę będzie zabezpieczone przed zimnem.

Podczas spacerów dobrze jest często zmieniać trasy. Zapobiegnie to rutynie i znudzeniu pupila. Jeśli to tylko możliwe, wskazane są także kontakty z innymi psami, które dostarczą zwierzęciu dodatkowej rozrywki. Większość psów to przecież istoty bardzo towarzyskie, które świetnie się czują w otoczeniu innych czworonogów. Świetnym pomysłem okażą się również wszelkie zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki nim pupil będzie miał okazję do poprawienia swoje kondycji fizycznej.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty

X