Leżący dorosły Buldog francuski

Czym jest psi Alzheimer?

O psim Alzheimerze mówi się ostatnio coraz częściej. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym jest psi Alzheimer? Jak sobie radzić z tą przypadłością? Odpowiadamy!

Psi Alzheimer – o czym mowa?

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta również mogą zmagać się z różnymi schorzeniami. Jedną z bardzo popularnych chorób, która dotyka naszych czworonożnych przyjaciół, jest psi Alzheimer nazywany również demencją. Przypadłość ta dotyka najczęściej starszych psiaków, u których dochodzi do obumierania komórek nerwowych. Rezultatem tego jest spowolnienie funkcji umysłowych u psiaków, utrata pamięci, czy obniżone samopoczucie. Rozwój psiego Alzheimera wiąże się również z wieloma problemami zdrowotnymi.

Psi Alzheimer – czym się objawia?

Skąd wiedzieć, że nasz u naszego czworonożnego przyjaciela doszło do zaburzeń poznawczych i zmaga się właśnie z chorobą Alzheimera? Czym objawia się psi Alzheimer? Całe szczęście istnieje kilka sygnałów, które powinny wzbudzić naszą czujną. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim o zaburzenia snu. Jeśli zauważymy, że nasz psiak nie śpi pomimo tego, że wcześniej korzystał chętnie z legowiska, a także, że drepcze po domu, to już powinno wzbudzić naszą czujną.

Poza tym może dojść do tego, że nawet dobrze wyszkolony pies będzie moczył materace, dywany, czy kanapy, na których będzie się wylegiwał. Naszą czujność powinna wzbudzić też ogólna dezorientacja psa, czyli na przykład fakt, ze nie rozpoznaje znanych mu miejsc, czy osób. Mogą również pojawić się zmiany charakteru, stany lękowe, czy ospałość.

Psi Alzheimer – co robić?

Co robić, gdy zauważymy niepokojące sygnały? Jakie kroki należy podjąć? Na pewno nie należy czekać, aż same ustąpią, bo tak się nie stanie. Najlepiej jak najszybciej zgłosić się do fachowca, który ustali, czy faktycznie nasz psiak zmaga się z chorobą Alzheimera. Jeśli nasze podejrzenia się sprawdzą, to na pewno pomoże nam wdrożyć odpowiednie leczenie poprzez zmianę diety, wprowadzenie odpowiednich leków, czy stosując terapię behawioralną.

Dodatkowo możemy sami poprawić samopoczucie swojego psiaka, czy jego komfort, szczególnie gdy w grę wchodzi nietrzymanie moczu. Jeśli nasz psiak moczy się w domu, to warto pomyśleć o tym, by wymienić dotychczasowe legowiska, czy kanapy, a produkty ze skóry ekologicznej. Dzięki temu, że sięgniemy pod odpowiednie produktu z kodury, to zyskamy pewność, że psi mocz nie będzie w nie wsiąkał, więc również ta przypadłość związana z rozwojem psiego Alzheimera nie będzie dla nas utrudnieniem.

PERHAL

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.