pies nad morzem w zimie

Czy warto jechać z psem nad morze w zimie?

Morze wielu osobą kojarzy się z latem, ciepłymi wakacjami oraz opalaniem się. Jednak wyjazd z psem można odbyć również w zimie. Byliśmy specjalnie, dla was w okresie ferii zimowych, aby sprawdzić co dzieje się na Bałtyku w zimie.

Sklepy oraz hotele nad morzem w okresie zimowym

Przede wszystkim zabraliśmy się za sprawdzenie jak wygląda zaplecze do takiej podróży. W porze mniej sprzyjającej czyli podczas zimniejszych okresów jesieni, wiosny oraz zimy ceny spadają. To dobra wiadomość ponieważ mniej płacimy za nocleg. Baza hoteli, domków czy pensjonatów jest bardzo rozbudowana, a dużo miejsc akceptuje psy. Warto jednak pamiętać o zabraniu własnego legowiska turystycznego dla psa czy miski.

Minusem oczywiście w tym czasie jest mniejsza liczba sklepów oraz restauracji sezonowych czynnych na mieście. Nie oznacza to, że w okresie zimowym wszystko jest zamknięte. W miejscowościach takich jak Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Gdańsk, Sopot czy Gdynia życie tętni cały rok.

pies nad morzem w zimie
pies nad morzem w zimie

Wyjazd z psem na wakacje w zimie

Istnieją jednak bardzo duże plusy zimowego wyjazdu. Dużo miejscowości pozwala w okresie posezonowym na wychodzenie z psem na plaże. Jest to duży plus ponieważ morze zimą „wydziela” więcej jodu, który jest korzystny dla naszego organizmu! Jeszcze nadmienimy tylko, że w dużej liczbie miejscowości są specjalne strefy dla psów, jeżeli nawet miasto zabrania wychodzenia z psem na plaże po za sezonem.

Dużym plusem podczas urlopu zimowego jest mniejsza liczba turystów. Miejscowości są mniej zatłoczone przez co łatwiej poruszać się z psem na smyczy. Tu drobna uwaga mimo że w zimie jest mniej turystów podczas urlopu zawsze wieszajmy psu na obroży lub na szelkach zawieszkę adresową! Łatwo jest zgubić psa na urlopie, a pies nie znający terenu łatwo wpada w panikę i ciężko go odnaleźć.

Polecamy w chłodniejszych miesiącach zwiedzanie w pasie nadmorskim takich atrakcji jak promenady nadmorskie, okolice latarni morskich, mola nam morzem. W miejscowościach nad morskich często istnieją także ciekawe lokalne zabytki oraz szlaki turystyczne. My w okresie zimowym jeździmy w pasie Świnoujście – Kołobrzeg. Jeszcze nie zdarzyło się, aby zabrakło terenów czy atrakcji do zwiedzania! Z tego też powodu polecamy takie wyjazdy.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty