Bernardyn w śniegu na dworze

Jak chronić psa w zimie

Jeśli żyjesz w Polsce, a nie ciepłej południowej strefie klimatycznej to wiesz, że ciężka zimowa pogoda jest trudna zarówno dla ludzi, jak i psów. Być może w tym okresie trzeba zmienić rutynową pielęgnację psów, aby chronić je przed skutkami mrozów, silnych wiatrów, lodu, śniegu i suchego powietrza. Jednak przy odrobinie staranności i przygotowań zima nie musi być straszna. Możesz zaoferować swojemu psu ochronę, której potrzebuje, aby cieszył się czasem na świeżym powietrzu, oraz nie chorował, gdyż choroby u psów są nie tylko utrapieniem dla psa ale i dla właściciela.

Ochrona psich łap w zimie

Przede wszystkim łapy. Śnieg, lód oraz sól drogowa sieją spustoszenie na psich łapach. Zimna powierzchnia może wysuszyć poduszki łap! Powoduje to ich łuszczenie się oraz pękanie. Sól drogowa, która jest ostra i często łączona z agresywnymi chemikaliami, stanowi prawdziwe zagrożenie dla psów. Jest nie tylko drażniąca, ale potencjalnie toksyczna w przypadku spożycia. Celem balsamów lub butów jest ochrona łap psa przed warunkami, takimi jak odmrożenie, a także leczenie wyrządzonych szkód.

Smutny pies
Smutny pies

Buty dla psów na zimę

Istnieją na rynku kremy wykonane z całkowicie naturalnego wosku, zabezpieczające łapy. Po nałożeniu na poduszki psa i między palcami tworzy się półprzepuszczalna bariera przed lodem oraz śniegiem. Innym rozwiązaniem są buty dla psów. Całkowicie zapobiegają przed uszkodzeniem spowodowanym złą pogodą. Dobrze skonstruowane buty chronią łapy psów i utrzymują je w cieple w niskich temperaturach.

Pamiętaj również o zimowej pielęgnacji psów: nos, sierść i skóra. Tak jak ludzie odczuwają skutki suchego powietrza i niskich temperatur, takich jak spierzchnięte usta i łuszcząca się, wysuszona skóra, tak samo jak nasze psy. Nosy psów mogą stać się spierzchnięte, popękane oraz łuszczące się. Bez względu na rodzaj sierści skóra Twojego psa może swędzić oraz wysychać w zimie. Może to prowadzić do infekcji. Aby utrzymać zdrową skórę i sierść psa, szampon należy stosować rzadziej, a także często szczotkować psa.

Ubrania dla psów na zimę

Poza grubo owłosionymi rasami północnymi przeznaczonymi na zimę, wiele ras psów odczuwa skutki zimna tak jak i my. Jeśli bierzesz udział w wyjątkowo zimnej wycieczce na świeżym powietrzu, pies też powinien zostać zabezpieczony. Niektóre psy będą wymagały ciepłego swetra, podczas gdy inne mogą potrzebować większej izolacji. Taką izolacje zapewniają wodoodporne kurtki dla psów z podpinką.

Jeśli zimą utrzymasz niską temperaturę w domu, Twój pies może potrzebować ciepłego konta, aby odpocząć. Ludzie mają kołdry i przytulne rzuty. Dlaczego też nie dać Twojemu psu trochę dodatkowego ciepła?

Dobrze wykonane łóżko typu pączek lub kanapa ma podniesioną ściankę i jest dobrze wyściełane, dzięki czemu nawet artretyczne i starsze psy mogą czuć się komfortowo. W innych modelach pluszowe futro syntetyczne jest wyjątkowo ciepłe, a jednocześnie oddychające. Zadowoleni kupujący chwalili u nas zdolność łóżka do zachowania miękkiego wsparcia bez nadmiernej sztywności łóżka.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty