Pies gatunku York

Chronimy nasze zwierzęta przed pchłami i kleszczami


Kleszcze i pchły to ektopasożyty, czyli pasożyty zewnętrzne, które żywią się krwią naszych zwierząt domowych. Kleszcze, ukrywając się w roślinności, atakują naszego pupila, powodując nie tylko niedogodności, ale także niebezpieczne choroby; pchły zanieczyszczają nie tylko zwierzę, ale także otoczenie, gromadząc się w tkankach, takich jak dywany, poduszki i kanapy, powodując swędzenie i możliwe alergiczne zapalenie skóry.

Kleszcze, należące do rodziny pajęczaków, posiadają niezwykły aparat gębowy, dzięki któremu przytwierdzają się do ciała zwierzęcia. Mogą się żywić krwią gospodarza nawet przez kilka dni, spadając dopiero gdy są najedzone. Trudno je zauważyć przed posiłkiem, ponieważ mają zaledwie kilka milimetrów wielkości, ale mogą spuchnąć jak fasola, co ułatwia ich wykrycie po karmieniu.

Należy zwracać szczególną uwagę na sposób usuwania ich ze względu na ich aparat gębowy, który może pęknać i uszkodzić skórę naszego zwierzęcia, jeśli nie zostanie prawidłowo usunięty.

Pchły to małe skaczące owady, które żerują na naszych zwierzętach, powodując swędzenie. Ze względu na swoje rozmiary, mogą być trudne do zauważenia, ale łatwiej jest dostrzec ich odchody, które zazwyczaj mają ciemny kolor.

Pchły są szczególnie płodne i mają bardzo szybki cykl życiowy, dlatego ich inwazja jest bardziej powszechna i trudniejsza do zwalczania. Wystarczy spacer w lesie, ogrodzie lub nawet chodniku w okolicy, blisko pęknięcia w murze, aby nasze zwierzę stało się ofiarą zewnętrznego pasożyta. Nawet nasze ubrania mogą być nośnikiem, przez które te pasożyty trafiają do domu. Dodatkowo, kontakt z zainfekowanym zwierzęciem lub jego środowiskiem jest innym bardzo skutecznym sposobem rozprzestrzeniania się i zakażania.

Zapobieganie jest kluczowym słowem, a wielu producentów proponuje nam absolutnie praktyczne i skuteczne rozwiązanie:


Preparaty obecnie wykorzystywane to środki przeciwpasożytniczy typu spot-on z praktycznym systemem kroplowym dla psów i kotów, który chroni przed larwami, jajami i dorosłymi osobnikami pcheł oraz kleszczami.

PERHAL

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.