Kot syjamski brązowy

Kot i jego drapak

Koty to zwierzęta mające pazury, które muszą być regularnie przycinane. W przeciwnym wypadku zwierzaki będą się męczyć. Dłuższe pazurki u kotów wywołują u nich potrzebę stępienia ich o meble i inny sprzęt domowy, co oczywiście może być nie w smak ich właścicielom.

Kot rasy selkirk rex
Kot rasy selkirk rex

Czy koty muszą drapać meble

Na całe szczęście nie musimy stale wymieniać mebli na nowych, bo jest znacznie lepsze rozwiązanie i o nim będzie w dalszej części tego tekstu. Jak to zostało wspomniane, pragnąc raz na zawsze i skutecznie rozwiązać problem niszczenia mebli przez domowe zwierzaki musimy nabyć drapaki dla kotów.

Kot rasy syjamski europejski
Kot rasy syjamski europejski

W licznych sklepach zoologicznych na całe szczęście tego rodzaju asortymentu jest całkiem sporo. Jednak niezwykle kluczową rolę ma tu do odegrania fakt dopasowania odpowiedniego modelu drapaka do okoliczności. W sytuacji, kiedy nasze mieszkanie ma dużą powierzchnię, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na drapak w formie stojącej.

Z kolei do mniejszych przestrzeni drapak dla kota powinien być umieszczany na ścianie bądź drzwiach. Forma ta zajmuje niedużo miejsca i istnieje możliwość umocowania go akurat tam, gdzie nasz pupil poczynił największe szkody.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty