Kot rasy Sfinx

Koty w domu

Człowiek potrzebuje przyjaciół i to nie tylko wśród ludzi, ponieważ bez względu na wiek uwielbia on zwierzaki. Wśród najpopularniejszych domowych pupili od wieków są koty. To dobry wybór, bo taki puszysty przyjaciel u wielu osób może łagodzić stres, a wszystkim zapewnia miłe towarzystwo.

Kot brytyjski krótkowłosy
Kot brytyjski krótkowłosy

Do wyboru mamy wiele gatunków i odmian tych zwierzaków. Decydując się na koty rasowe, wskazane jest pamiętać, ile czasu przebywamy w domu, gdyż są to zwierzaki, nie lubią być same. Jak wiemy koty rasowe, mogą mieć różne długości sierści, a zatem występuje tutaj długi bądź też krótki włos. Ten drugi typ kotów wymaga częstego szczotkowania, bo w przeciwnym razie pojawić się mogą dość bolesne kołtuny. Do tego brak dbania o taką sierść spowoduje, że kot będzie najzwyczajniej w świecie wyglądał brzydko.

Kot rasy selkirk rex
Kot rasy selkirk rex

Opieka nad każdym kotem polega też dostarczaniu mu odpowiednich składników odżywczych. Te rasowe z racji budowy pyszczka i pokarmowego wymagają selekcji bardziej starannych posiłków. Warto regularnie dbać o zdrowie swojego pupila, a zatem szczepienia, odrobaczania i badania okresowe to w zasadzie norma. Na koniec warto dodać, że zamiast wydawać pieniądze na zwierzaka rasowego może lepiej przygarnąć zwierzę ze schroniska. Ono z pewnością szybko odwdzięczy się przywiązaniem za obdarzenie zaufaniem.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty