śpiący szpic miniaturowy

Jak nauczyć psa spania w legowisku

Spanie z psem w łóżku z psem jak powszechnie wiadomo jest niezalecane przez behawiorystów oraz alergologów. Najlepiej jest zacząć uczyć psy spania na legowisku od szczeniaka. Młode psy szybciej się uczą niż stare, a nawyki wyuczone pozostają w większości na całe życie. W momencie kiedy szczeniak pojawi się w domu należy od małego uczyć go spania na legowisku.

Szczeniaka łatwiej jest uczyć spania na legowisku
Szczeniaka łatwiej jest uczyć spania na legowisku – na zdjęciu golden retriever

Techniki uczenia psa spania na legowisku

Nie należy przyzwyczajać szczeniaka do łóżka czy kanapy właściciela. Od małego pies musi być przyzwyczajony, że śpi sam w legowisku. Dobrze jest, aby po jedzeniu pies zawsze trafiał do legowiska. Najczęściej szczeniaki po jedzeniu idą spać. Dobrze jest wykorzystać ten moment do nauczenia psa spania na materacu.

Śpiący labrador wygląda słodko

Naukę u psa dobrze przyspiesza kładzenie smakołyków tak, aby pies był zachęcany do odpoczynku we właściwym miejscu. Nie należy jednak karać psa za wchodzenie na łóżko właściciela. Reagować należy tonem głosu i jasnymi rozkazami zabraniającymi wstępu na strefę komfortu właściciela. Jeżeli pies nie reaguje należy przenosić go na legowisko. Tym samym niedopuszczalne jest trzymanie rzeczy psa na łóżku właściciela. Rzeczy zwierzęcia pozostawione w nieodpowiednim miejscu zachęcają czworonoga do wchodzenia na meble. Rzeczy psa np. ulubiony koc, poduszka czy zabawka powinny znajdować się przy miejscu spania psiaka. 


Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty