Mały pies jamnik

Smycze szyte z miłością

Trudno jest znaleźć bardziej popularny element ułatwiający opiekę nad czworonogiem niż smycz. Stąd też z czystym sumieniem można pokusić się o tezę, że właśnie smycz dla psa zaliczana jest do podstawowych elementów wyposażenia danego właściciela. Na rynku mamy naprawdę sporo różnego rodzaju modeli do wyboru, co pozwala dostosować je do potrzeb naszych i psa. Sam wybór nie może być przypadkowy, bo dobiera się smycz pod kątem kilku czynników.

Wśród nich bardzo ważna jest waga psa, jego charakter i częstotliwość użytkowania. Z technicznych aspektów ważne jest to, aby miała ona mocny uchwyt i stosowną długość. Smycz dla psa powinna mieć długość od 1,25 do 2 metrów, gdyż zapewni to możliwość spaceru bez przesadnego napinania się jej. Samą długość trzeba też dobierać pod kątem wielkości psa. Stąd też dla mniejszych psów powinna być ona dłuższa, a z kolei większe psy muszą mieć smycze grubsze.

Materiał, z jakiego się je przygotowuje to z reguły skóra lub tkanina. Najlepiej będzie, gdy nasza smycz dla psa będzie miała możliwość regulacji. Tym samym sprawdzi się ona nie tylko na zwykłych spacerach, ale też podczas np. specjalnych szkoleń. Dla ułatwienia wielu producentów smyczy umieszcza na nich informacje o maksymalnej wadze psa, dla jakiego jest ona dedykowana.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty