śpiący szpic miniaturowy

Jak zrobić legowisko z opony.

W naszym poradniku pokazujemy kilka rozwiązań na jakie natrafiliśmy w naszej karierze. Niektórzy klienci są zainteresowani indywidualnymi i niepowtarzalnymi projektami legowisk. Podpowiemy jak wykonać legowisko ze starej opony.

Jak czytać oznaczenia na oponie

Po pierwsze ważne jest określenie średnicy opony. Opony oznaczane są na bokach np. 195/65 R15 91H czy 225/45R17 94Y. Średnica wewnętrzna opony określona jest w calach np. 15 cali to 38,1cm. Oznaczanie wielkości opony ma w tym przypadku duże znaczenie. Wytłumaczymy więc na przykładzie 195/65 R15 91H

50% z 195 to profil opony, czyli 9,75cm (97,5mm)

Średnica felgi to 15 cali (1 cal 2,54cm) czyli 38,1cm – jest to miejsce w jakim będzie spał pies

Zatem wielkość całkowita to 2 x 9,75cm + 38,1cm = 57,6cm

Mierzenie opony
Mierzenie opony

Legowisko handmade dla psa – prosty projektami

Jeżeli mamy małego psa możemy nie ucinać gumy od boku i nie poszerzać otworu. W takim przypadku po pierwsze myjemy oponę, tak aby dało się pomalować oponę. Następnie udajemy się do najbliższego marketu budowlanego i kupujemy emalie akrylową zewnętrzną polecona przez specjalistów do tego zastosowania. Możemy też kupić gotowe szablony do ozdabiania i wykańczania legowiska. Oponę malujemy najlepiej szerokim pędzlem i czekamy na zaschnięcie.

Następnie kupujemy wysokie legowisko obustronnie wykonane z kodury i wkładamy je do środka. Nasze legowiska zabezpieczone są od strony podłoża materiałem z PCV. Dobrze sprawdzają się produkty typu pączki dzięki którym pies nie śpi na oponie. W naszym przypadku jest to model Perła.

Takie legowisko sprawdza się na zadaszonym ganku. Jest idealne podczas ciepłych dni, gdy pies spędza całe dni na dworze.

Legowisko handmade dla psa – zaawansowany projekt

W przypadku zaawansowanego projektu sprawdza się maszynowe obcięcie boku opony. Ma to na celu powiększenie przestrzeni sypialnej. Ważne jest jednak aby wyszlifować na gładko krawędzie i nie naruszyć stalowych drutów w oponie. Dzięki temu zabiegowi w oponie standardowej osobówki zmieści się średni pies. W przypadku opon 275/45R20 110Y gdzie po ścięciu rantów wychodzi średnicy około 75cm mieści się większy pies nawet do 15kg.

W projektach klientów często też widzieliśmy miski które po włożeniu do środka izolują dodatkowo od podłoża. My jednak polecamy po prostu zakup gotowego wysokiego legowiska z kodury, które położone na zadaszonym tarasie wystarczająco zabezpiecza psa od ziemi.

Halper Sp. z o.o.

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.

Najnowsze produkty