Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Są one wyjątkowo oddane i lojalne wobec swoich właścicieli. Cieszą się dużym zaufaniem ze strony ludzi, gdyż są łatwe do komunikowania się. Wbrew popularnemu poglądowi, psy nie rozumieją ludzkiego języka. Zamiast tego używają swojego własnego „psiego języka”, aby porozumiewać się ze swoimi opiekunami. Poniżej przedstawiono najważniejsze sposoby, w jakie psy komunikują się ze swoimi właścicielami.

Nos w komunikacji u psa

Pies używa swojego nosa do wielu rzeczy, ale jedną z najważniejszych jest komunikacja. Poniżej przedstawiono najważniejsze sposoby, w jakie pies może użyć swojego nosa do porozumiewania się ze swoim właścicielem.

1. Zwracanie uwagi. Jeśli pies chce, żebyś zwrócił na niego uwagę, będzie ciągnął za sobą twoją rękę lub twoją odzież. Może też stukać nosem w twoje ciało lub twoje rzeczy. Innym sposobem, w jaki pies może Cię poprosić o uwagę, jest podanie łapy.
2. Chwalenie. Pies używa swojego nosa, aby Cię chwalić, gdy dobrze wykonujesz swoją pracę. Będzie stukał nosem w twoje ciało lub twoje rzeczy, a także będzie mocno szczekał.
3. Zabawa. Nos psa jest czymś, co on lubi dotykać podczas zabawy. Pies może uderzać tobą lub tobie dotykać innymi częściami ciała, ale najbardziej lubi dotykać nosami. Czasami pies może nawet wepchnąć nos w twoje ciało lub twoje rzeczy.
4. Obrona. Pies używa swojego nosa do obrony. Jeśli pies czuje się zagrożony, może ugryźć. Pies może także uderzyć cię nosem lub uderzyć cię innymi częściami ciała. Pies może także szczekać i warczeć.5. Powitanie. Pies używa swojego nosa do powitania innych psów lub osób. 

Ogon w komunikacji u psa

Pies używa swojego ogona do wielu różnych celów. Ogon jest częścią ciała, którą pies może łatwo poruszyć, więc może on używać go do wielu różnych gestów. Poniżej przedstawiono niektóre z podstawowych sposobów, w jakie pies może używać swojego ogona.

1. Kiedy pies jest szczęśliwy lub radosny, ogon będzie mu się tulił i będzie go energicznie poruszał. Jest to podstawowy sposób, w jaki pies okazuje swoje emocje. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy twój pies jest szczęśliwy, spójrz na jego ogon.
2. Kiedy pies czuje się zagrożony lub niepewnie, ogon będzie mu się trząsł i będzie go chował pomiędzy nogami. Pies może również unosić ogon w górę i do tyłu, jeśli czuje się zagrożony przez coś, co widzi przed sobą. W takich sytuacjach pies stara się zmniejszyć swoją sylwetkę, aby wydawał się mniejszy i mniej groźny.
3. Kiedy pies jest agresywny lub gotowy do ataku, ogon będzie mu się trząsł i unosiłw górę i do tyłu.

PERHAL

O naszym sklepie

Hurtownia Zoologiczna

Jesteśmy Polskim producentem legowisk dla psów. Zapraszamy do zapoznania się z nasza pełną oferta produktową.